هارت 375

هارت 375 (HART 375)


 


اتوماسیون صنعتی plc


 


همان طور که می دانید یکی از پروتکل های رایج در فیلد، HART می باشد،پروتکل ارتباطی HART (Highway addressable remote transducer) یک پروتکل اتوماتیک اتوماسیون صنعتی دیجیتال – دیجیتال است.


قابل توجه ترین مزیت آن این است که می تواند با حلقه های فعلی ابزار دقیق آنالوگ 4-20 میلی آمپر ارتباط برقرار کند.


HART به طور گسترده ای در سیستم های پردازش و ابزار دقیق از برنامه های کوچک اتوماسیون تا کاربردهای صنعتی بسیار پیشرفته استفاده می شود.


به گفته امرسون به دلیل پایگاه عظیم نصب سیستم های 4-20 میلی آمپر در سراسر جهان ، پروتکل HART یکی از محبوب ترین پروتکل های صنعتی امروزی است.


 


پروتکل HART


 


پروتکل HART پروتکل انتقال خوبی را برای کاربرانی که مایل به استفاده از میراث سیگنال 4-20 میلی آمپر هستند ،ساخته است.


این پروتکل توسط شرکت Rosemount  ساخته شده است، که از استاندارد ارتباطات اولیه Bell 202 در اواسط دهه 1980 که به عنوان یک پروتکل ارتباطی دیجیتال اختصاصی برای ابزارهای زمینه هوشمند استفاده می شد، ساخته شده است.


HART بسیار سریع تکامل یافت و در سال 1986 به عنوان یک پروتکل باز روانه صنعت شد. از آن زمان ، با اصلاحات پی در پی در مشخصات ، قابلیت پروتکل افزایش یافته است.


 


خرید ابزاردقیق


 


به کمک این پروتکل می توان با دستگاه های ابزار دقیق به صورت online یا offline در ارتباط بود و تنظیمات مربوط به دستگاه ابزار دقیق را انجام داد. کاملا مشخص است که دستگاه ها جهت کارکرد باید در نقاط مشخصی (مثلا صفر و 100 درصد بازه اندازه گیری) تنظیم و کالیبره گردند.


همچنین تنطیم واحد نمایش تجهیز، زمان پاسخ دهی، نحوه محاسبات (خطی یا غیر خطی) و بسیاری از موارد دیگر توسط این پروتکل انجام می گردد.


امروزه بسیاری از تجهیزات دارای کلید های تنظیم روی صفحات خود هستند که کابر تجهیز به کمک آنها می تواند برخی از پارامترهای اشاره شده در بالا را تغییر دهد و تنظیم نماید.


برای دسترسی به تمامی پارامترها از یک دستگاه خارجی به نام HART Handheld Communicator استفاده می گردد.


 


فروش ابزار دقیق


 


نمونه های مختلفی از این تجهیز برای سازندگان مختلف در بازار وجود دارد ولی قطع به یقین نمونه 375  شرکت Emerson یکی از متداول ترین و شایع ترین آنها است.


در ابتدا لازم است با سیم بندی تجهیز Communicator HART به یک تجهیز ابزار دقیق آشنا شوید.


 


قیمت ابزار دقیق


 


همان طور که در شکل زیر مشخص است، دستگاه HART communicator به یک ترنسمیتر فشار متصل شده است.


 


 


نیوفیت
---